مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان در بخشی از این دیدار به اهمیت معرفی افتخارات ملی پرداختند که اسم سعید کاظمی آشتیانی مطرح شد.

رهبر انقلاب، امروز: در مدارس نظرخواهی کنید ببینید چند درصد کاظمی آشتیانی را با آن‌همه خدمات می‌شناسند؟ و رونالدو را چند درصد؟ گاهی اوقات بچه‌های کوچک خانوادهٔ ما اسم‌هایی را می‌آورند که من نمی‌توانم یاد بگیرم حتی آن اسم‌ها را ما چرا افتخارات ملی خودمان را نمی‌شناسیم؟


کاظمی‌ آشتیانی که بود؟

کاظمی آشتیانی در اول فروردین ۱۳۴۰ از پدر و مادری که اصالتاً اهل آشتیان بودند در تهران متولد شد. وی در سال ۱۳۵۸ در رشته فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی ایران تحصیلات دانشگاهی را آغاز کرد.

تأسیس موسسات تحقیقاتی

سعید آشتیانی همراه دو تن از همکارانش در سال 1361 جهاد گروه پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی تأسیس کرد که این گروه هسته اولیه جهاد دانشگاهی علوم پزشکی ایران بود که در سال 1365 تأسیس شد.

پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهی از مهم‌ترین این مراکز بود که هم‌زمان با مدیریت این پژوهشکده در رشته علوم تشریح با گرایش جنین‌شناسی در دانشگاه تربیت‌مدرس درجه دکتری را اخذ کرد.

سعید کاظمی آشتیانی

بیانات رهبری در مورد سعید کاظمی آشتیانی

رهبر انقلاب : ما در علم و تحقیق نخبه‌های برجسته‌ای داریم، مثل مرحوم کاظمی آشتیانی که این سلول‌های بنیادی و این تشکیلات عظیم را راه انداخت و انسان‌های زیادی را تربیت کرد. بیانات در دیدار اعضای مجمع عالی بسیج مستضعفین ۱۳۹۳/۹/۶

رهبر انقلاب : دکتر کاظمی یکی از فرزندان صالح انقلاب و از رویش‌های مبارکی بود که آینده درخشان علمی در کشور را نوید می‌دهند.

رهبر انقلاب :علت اینکه من به مرحوم سعید کاظمی اینقدر علاقه داشتم و الان هم در دلم و در ذهنم برای آن جوان عزیز، ارزش و جایگاه قائلم، همین است. حرکت او، نحوهٔ کار او، مدیریت او، پیگیری او، یک مجموعهٔ کاملی بود از آن چیزی که آدم دوست می‌دارد و آرزو دارد. بیانات در بازدید از پژوهشکدهٔ رویان ۱۳۸۶/۴/۲۵

کاظمی‌ آشتیانی