دفترچه یادداشت، پاکت نامه، دفتر، دفتر خط دار، دفتر سیمی، اقلامی مانند خودکار و مداد و سایر موارد در دسته لوازم التحریر قرار می‌گیرند. زمانی لوازم تحریر به طور انحصاری به محصولات دست‌نویس اشاره می‌کرد، این لوازم با ظهور عصر تکنولوژی به وسایلی مانند چاپگرها گسترش یافته است.

امروزه لوازم التحریر به خصوص دفتر و دفترچه یادداشت از تنوع بالایی برخوردار هستند. علاوه بر طرح دفتر عواملی مانند قیمت ارزان بر روی خرید این محصولات تاثیر گذار است. 

لوازم التحریر 

در اصل، اصطلاح «لوازم التحریر» به تمام محصولاتی اطلاق می‌شود که توسط یک فروشنده لوازم تحریر فروخته می‌شود، که نامش نشان می‌دهد، که فروشگاه لوازم تحریر او در یک مکان، ثابت است. این مکان معمولاً جایی نزدیک یک دانشگاه و دائمی بود. این تجارت عمدتاً توسط دستفروشان دوره گرد و دیگر تولیدکنندگان در بازارها و نمایشگاه‌ها انجام می‌شد. این یک اصطلاح منحصر به فرد بود که بین قرن های 13 و 15 در فرهنگ نسخه‌های خطی استفاده می‌شد. مغازه های لوازم التحریر محل هایی بودند که کتاب ها صحافی، کپی و چاپ می‌شد. این مغازه ها اغلب کتاب‌ها را در ازای دریافت هزینه به دانشجویان دانشگاه‌های اطراف قرض می‌دادند.

 کتاب‌ها در بخش‌هایی امانت داده می‌شدند و به دانش‌آموزان اجازه می‌دادند که آنها را مطالعه یا کپی کنند، و تنها راه برای دریافت قسمت بعدی کتاب، بازگرداندن بخش قبلی بود. در برخی موارد، به دلیل مجموعه گسترده‌تر کتاب‌های فروشگاه‌های لوازم التحریر، به جای کتابخانه‌های دانشگاهی، فروشگاه‌های لوازم التحریر به انتخاب ارجح برای محققان برای یافتن کتاب تبدیل شدند.

در حالی که لوازم التحریر به طور کلی با افزایش نرخ باسوادی محبوبیت بیشتری پیدا کرد، افزایش استفاده از آن به دلیل این واقعیت بود که به عنوان نمادی از آداب معاشرت صحیح و موقعیت اجتماعی دیده می‌شد. به ویژه در دوره ویکتوریا، لوازم التحریر با دکور طبقه بالا همراه شد. 

با ظهور عصر دیجیتال، لوازم التحریر تا حدودی تحت الشعاع قرار گرفته است، اما سنت‌های تشریفات دست نویس در برخی از اشکال با وجود سهولت و هزینه کم جایگزین‌های متعدد ارائه شده توسط پیشرفت تکنولوژی، همچنان ادامه دارد. برای مثال، کارت‌های «متشکرم» هنوز معمولاً با دست نوشته می‌شوند، و برخی دیگر از لوازم التحریر، مانند دعوت‌نامه عروسی، هنوز با ترکیبی از کمک‌های ماشینی و دست‌نویس تولید می‌شوند.

لوازم تحریر در سایت اسپی کوه

در سایت اسپی کوه فروشگاه اینترنتی لوازم التحریر، مجموعه متنوعی از دفتر، دفترچه یادداشت، انواع دفتر خط دار، دفتر جلد شومیز، دفتر جلد سخت، دفتر با صحافی سیمی و چسبی، دفتر طراحی و دفتر نقاشی، دفتر زبان انگلیسی، دفتر فانتزی و انواع دفتر را با قیمت ارزان موجود است. شما می توانید با مراجعه به سایت اسپی کوه اقدام به خرید لوازم التحریر ایرانی اعم از خرید دفتر و خرید دفترچه یادداشت فرمایید. 

برای خرید عمده دفتر ایرانی با بهترین قیمت می‌توانید از قسمت فرم ثبت سفارش عمده یا سازمانی، سفارش خرید عمده دفتر ایرانی را انجام دهید.